"Co słychać?" - nr 7-8 (259-260) / 2012

Wakacyjny, podwójny numer "Co słychać?" o objętości 16 stron zdominowany jest przez artykuły związane z Rokiem Ochrony Przyrody 2012. Pierwsze strony przybliżają nam "Drużynę Pawlikowskiego", czyli pierwszy Zarząd Sekcji Ochrony Tatr TT wraz z potretami jego członków. Kolejne strony to relacje z wycieczek Oddziałów PTT w Bielsku-Białej, Krakowie, Łodzi i Poznaniu odbytych w ramach "Największego sprzątania Tatr w historii", zorganizowanego przez krakowski Klub Podróżnika "Śródziemie". W tematykę Roku wpisuje się także artykuł Niny Mikołajczyk o Parkach Narodowych USA.
W gazetce znajdziemy również wspomnienie o dwóch wybitnych wspinaczach: Wojtku Kozubie w pierwszą, oraz Janie Długoszu w pięćdziesiątą rocznicę śmierci. Skoro jesteśmy już przy wspinaczach, w numerze znajduje się także informacja o zdobyciu K2 przez Adama Bieleckiego w trakcie wyprawy odbytej w ramach programu sportowego "Polski Himalaizm Zimowy".
Numer uzupełniają artykuły Bartka Sali o spiskim Sabale, omówienie nowych numerów "Tatr" i "Taternika", a także zaproszenia na organizowaną przez Tatrzański Park Narodowy wystawę poświęconą Zofii i Witoldowi Paryskim oraz na spotkanie oddziałów PTT w Wetlinie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,17 MB)