"Co słychać?" - nr 6 (306) / 2016

Czerwcowy numer "Co słychać?" o objętości 12 stron otwiera obszerna relacja z X Zjazdów Delegatów PTT, podczas którego wybrano nowe władze naszego Towarzystwa z prezesem Wojciechem Szarotą na czele.
Z wieści "Z życia ZG PTT" dowiemy się o niedawno wydanym 24. tomie "Pamiętnika PTT" i XXIV Spotkaniu taterników-seniorów nad Morskim Okiem, w którym tradycyjnie wzięli udział nasi koledzy z oddziałów w Bielsku-Białej i Krakowie. Ten dział przynosi także informację o nowych władzach Polskiego Związku Alpinizmu, którego prezesem został członek honorowy PTT Piotr Pustelnik.
Wśród wieści "z życia oddziałów" znajdziemy relacje z organizowanej przez bielsko-bialski oddział PTT akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT 2016" - majowej w rejonie Babiej Góry i czerwcowego finału na Hrobaczej Łące. Dowiemy się także o nowych władzach oddziałów w Chrzanowie i Radomiu, wycieczce Koła PTT "Sabałowy Klan" w Karkonosze oraz najnowszej książce Bartłomieja G. Sali (O/Kraków) o wampirach Alp, Rudaw, Sudetów, Karpat i Bałkanów. Sporo informacji dotyczy działalności PTT wśród dzieci i młodzieży: "Diablaki" z Dąbrowy Górniczej organizują cykl prelekcji, a ostatnio odwiedził ich sam Krzysztof Wielicki, bielszczanie z "Pionowego Świata" wzięli udział w obozie wspinaczkowym na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a w Tarnowie odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Górach.
Numer uzupełnia informacja o konkursie "Kadry z wakacyjnych podróży 2016 roku", którego organizatorem jest Koło PTT w Kozach.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,17 MB)

Redakcja "Co słychać?"