"Co słychać?" - nr 9 (309) / 2016

Informujemy, że ukazał się wrześniowy numer "Co słychać?" o objętości 12 stron. Na jego pierwszej stronie znajdziemy zaproszenie obchody jubileuszu 35-lecia reaktywowania Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
W dziale "Z życia ZG PTT" przeczytamy o II Zjeździe Karpackim w Sanoku, w którym wzięli udział przedstawiciele oddziałów z Chrzanowa, Krakowa, Nowego Sącza i Ostrowca Świętokrzyskiego.
Wśród wieści "Z życia Oddziałów" znajdziemy informację o rozpoczęciu działalności przy bielskim oddziale PTT przez Szkolne Koło PTT przy LO w Kozach oraz zakończeniu zdobywania Korony Beskidów Słowackich przez grupę z Oddziału PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim. O wakacyjnych wycieczkach na tatrzańskie Rohacze piszą Włodek Janusik (O/Łódź) i Zbyszek Jaskiernia (O/Sosnowiec). Przeczytamy także o tatrzańskiej wycieczce "Sabałowego Klanu" z Opola oraz wyjeździe łódzkiego PTT w Dolomity. Dział ten uzupełniają wspomnienia z XI Pożegnania Lata na Jasieniu (O/Sosnowiec), zachęta do zdobywania "Turystycznej Korony Tatr" (O/Nowy Sącz) oraz relacja z nietypowego zakończenia wycieczki na Rysy (O/Jaworzno).
Ponieważ niedługo odbędą się obchody 90-lecia sosnowieckiego oddziału PTT w numerze znajdziemy także krótkie wywiady Kingi Buras z Tomaszem Grabolusem i Sylwesterem Dąbrowskim, obecnym i byłym prezesem Oddziału PTT w Sosnowcu.
Numer uzupełnia wspomnienie Aleksandra Siermontowskiego, niedawno zmarłego nestora krakowskiego oddziału PTT.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,88 MB)

Redakcja "Co słychać?"