"Co słychać?" - nr 12 (312) / 2016

Obszerny, grudniowy numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwierają życzenia świąteczne od kapelana PTT x. Józefa Drabika oraz prezesa PTT Wojciecha Szaroty.
Ilustrowaną kilkoma zdjęciami relację Zbigniewa Jaskierni z obchodów 85-lecia Oddział PTT w Zagłębiu Dąbrowskim i Sosnowcu znajdziemy na stronie 2.
Wśród wiadomości "z życia Oddziałów" znajdziemy podsumowanie konkursu fotograficznego "Kadry z wakacyjnych podróży", notkę na temat tegorocznej Biesady Karpackiej oraz informację na temat 14. inauguracji "Święta Drzewa" w Warszawie. O odbytych zimowych wycieczkach informują z kolei Koło PTT "Sabałowy Klan" z Opola ("Piękna zima w Tatrach"), Oddział PTT w Tarnowie ("X Mikołajki na Turbaczu") i Oddział PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim ("Rajd Mikołajkowy z PTT"). Z tej części naszego informatora dowiemy się także o nowych władzach Szkolnego Koła PTT "Diablaki" z Dąbrowy Górniczej oraz wynikach XVII Turnieju wiedzy o górach w Myślenicach. Wieści "z życia Oddziałów" uzupełniają notki na temat promocji książki Jacka Kolbuszewskiego pt. "Literatura i Tatry. Studia i szkice" oraz seminarium krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Hydrologicznego o tatrzańskich pstrągach.
Kontynuując informacje na temat nowej płyty zespołu Zielony Szlak pt. "Pozdrowienie", tym razem publikujemy obszerny wywiad z członkami zespołu, który przeprowadził Marcin Kolonko z krakowskiego oddziału PTT.
Niemalże jako prezent na zbliżające się święta publikujemy dwa artykuły dotyczące wyjazdów zagranicznych naszych członków. Janina Mikołajczyk (O/Łódź) opisuje wspinaczkę na Martinkę i Matterhorn, natomiast Stefan Sytniewski (O/Opole) podsumowuje tegoroczny wyjazd do Gruzji, zamieszczając w artykule wiele pożytecznych wskazówek.
Grudniowy numer "Co słychać?" zamyka zaproszenie na IV Zimowe Spotkanie PTT w Górach Świętokrzyskich.
Życząc wszystkim Czytelnikom wesołych i spędzonych w prawdziwie rodzinnej atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, serdecznie zachęcamy do lektury naszego miesięcznika!

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,81 MB)

Redakcja "Co słychać?"